از مصطفی رحمان‌دوست تاکنون بیش از ۳۰۰ اثر در قالب شعر و قصه برای کودکان و نوجوانان و همچنین کتاب‌هایی درباره فنون قصه‌گویی و ادبیات کودکان در ایران و جهان منتشر شده ‌است. تیراژ کتاب‌های این شاعر ایرانی به بیش از ۶.۵ میلیون نسخه می‌رسد و برخی از آثار او از جمله «قصه دو لاک‌پشت تنها»، «بازی با انگشت‌ها»، «سه قدم دورتر شد از مادر»، «دو تا عروس، دو تا داماد» و غیره به ۱۳ زبان ترجمه شده ‌است.
همچنین در این نشست که به صورت زنده از طریق صفحه اینستاگرام نشر «میچکا» نیز پخش خواهد شد، شهرام اقبال‌زاده، نویسنده، مترجم و منتقد ادبیات کودکان و نوجوانان نیز به بیان سخن خواهد پرداخت. اقبال‌زاده فعالیت ادبی خود را با انتشار مقالاتی درباره ادبیات به‌ویژه ادبیات کودک و نوجوان در مطبوعات آغاز کرد و با عضویت در نهادهای ادبی مانند انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و شورای کتاب کودک گسترش داد. او دو دوره عضو هیات مدیره انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و دبیر و سخنگوی آن بوده ‌است.
سلسله نشست‌های نشر میچکا به منظور تحلیل، بررسی و واکاوی ابعاد گوناگون ادبیات کودک و نوجوان با حضور کارشناسان، پژوهشگران، نویسندگان و مترجمان این حوزه از ششم تا دوازدهم آذر ۱۴۰۰ در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. این نشست‌های تخصصی با اجرای جعفر توزنده‌جانی و حضور شهرام اقبال‌زاده میزبان اندیشمندانی چون مجید عمیق، فرمهر منجزی، ناهید معتمدی، شهلا انتظاریان، رضوان خرمیان، حمید عبدالهیان، آویسا شرفی، امین حسینی، میترا نوحی، مهرزاد زمردیان، فرزانه رحمانی، مژگان سعیدیان، مهشید مجتهدزاده و گلبرگ باشی بوده و با استقبال علاقه‌مندان در محل برگزاری و همچنین فضای مجازی همراه است.

منبع خبر: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *