دور‌دست‌ها نگاه کن

به “دور‌دست‌ها” نگاه کن!

گاهی باید مهارت‌هایی داشته باشیم؛ مهارت‌هایی بیش از آنچه داریم. گاهی باید به آینده هم نگاه کنیم. در داستان دور‌دست‌ها، همه‌چیز از یک قورباغه شروع می‌شود. قورباغه‌ای که روی نیلوفری آبی نشست و همان‌جا ساکت ماند.

بیشتربخوانید
کتاب‌های چینی برای بچه‌ها

کتاب‌های چینی برای بچه‌ها

به گزارش ایسنا، کتاب‌های چینی با عناوین «دوردست‌ها»، «من نمی‌خواهم یک موش کوچولو باشم» و «شیائو و پدرش کجا رفتند؟» نوشته چائو وِن شوآن وبا تصویرگری برد پولسن و برگردان مرضیه زهیری هاشم‌آبادی، هر کدام با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۰۵ هزار تومان برای گروه سنی ب (۷ تا ۱۰ سال) در نشر میچکا راهی بازار کتاب شده است.

بیشتربخوانید

۱۰ عنوان کتاب میچکا در فهرست لاک‌پشت پرنده ۱۴۰۰

۱۰ عنوان کتاب میچکا در فهرست لاک‌پشت پرنده ۱۴۰۰ قرار گرفته و نشان لاک پشت پرنده ۳ یا ۴ به آن ها اعطا شده است. نشان لاک‌پشت پرنده، فهرستی از کتاب‌های برتر ادبیات کودک و نوجوان در ایران است که با همکاری مشترک مؤسسه شهر کتاب و فصلنامه تخصصی پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان تهیه می‌شود.

بیشتربخوانید
«من نمی‌خواهم یک موش کوچولو باشم»

«من نمی‌خواهم یک موش کوچولو باشم» در کتابفروشی‌ها

گاهی آدم‌ها نمی‌خواهند آن چیزی باشند که هستند؛ مثلاً آن‌هایی که دانشگاه رفته‌اند، می‌گویند کاش تحصیلات عالی نداشتیم. آن‌هایی هم که تحصیلات عالی ندارند، می‌گویند ای کاش دانشگاه رفته بودیم! مثل این موش‌کوچولو که دقیقاً مثل برخی آدم‌ها از موقعیت خودش راضی نیست و دلش می‌خواهد چیز دیگری باشد.

بیشتربخوانید
ماجرای «بنی مک‌گی و جناب کوسه»

ماجرای «بنی مک‌گی و جناب کوسه»

به گزارش ایسنا، مجموعه دوجلدی «بنی مک‌گی و جناب کوسه» با عنوان‌های «گزارشی درباره کوسه‌ها» و «ما بچه معروف‌ها» با نویسندگی و تصویرگری درک اندرسن با ترجمه سحر طبیب‌زاده، در انتشارات «میچکا» (واحد کودک و نوجوان انتشارات مبتکران) راهی بازار شده است.

بیشتربخوانید
«هایدی، حشره ترکه‌ای»

«هایدی، حشره ترکه‌ای» منتشر شد

هایدی، حشره چوب است. او درست مانند ترکه درخت، قدبلند و باریک است. امروز، اولین روز مدرسه پرجمعیت حشرات است و هایدی امیدوار است که در مدرسه چیزهایی یاد بگیرد و دوستانی جدید پیدا کند؛ اما پیداکردن دوست وقتی دیده نشوی، کار آسانی نیست.

بیشتربخوانید