داستان «صفر» چیست؟

داستان «صفر» چیست؟

داستان «صفر» چیست؟ «صفر عدد گرد و گنده‌ای بود. به خودش که نگاه کرد فقط یک سوراخ دید، آن‌هم درست وسطش. او هر روز عددها را می‌دید که به ترتیب صف می‌کشیدند. صفر دلش می‌خواست مثل بقیه شمرده شود و به‌حساب بیاید؛ ولی مگر می‌شود عددی را که هیچ‌چیز نیست، شمرد؟ صفر احساس کرد که موجودی توخالی است و هیچ ارزشی ندارد.

بیشتربخوانید
دو کتاب تالیفی با دغدغه محیط‌زیستی

دو کتاب تالیفی با دغدغه محیط‌زیستی

دو کتاب تالیفی با دغدغه محیط‌زیستی
دو کتاب مصور «هیولای بی‌رنگ» و «پسر و دوچرخه» به قلم سپیده نیک‌رو با تصویرگری نازنین جمشیدی به کوشش انتشارات میچکا روانه بازار کتاب کودک ایران شد. این دو کتاب که در هیاهوی روزهای پایانی اسفند ۱۴۰۲ منتشر شدند، برای گروه سنی ۵ سال به بالا مناسب هستند.
این دو کتاب زیست‌محیطی، کودکان را به توجه درباره زباله‌هایی که در طبیعت رها شده‌اند تشویق می‌کند.

بیشتربخوانید
«سرباز حلبی و هیولای تاریکی»

«سرباز حلبی و هیولای تاریکی»

ترس از تنهایی و تاریکی همزاد همیشگی انسان بوده‌اند. انسان از همان بدو تولد این دو مسئله را با هم تجربه کرده است. درواقع آن دو باهم هستند. ریشه بسیاری از مشکلات انسان را می‌توان در ترس و تنهایی دید. ترس و تنهایی که از همان روزهای آغاز زندگی شروع می‌شوند. اولین ترس انسان، ترس از جدا شدن و رهایی و تنها ماندن است و این ترس از سال‌های اولیه کودکی در انسان شکل می‌گیرد.

بیشتربخوانید
«خودکار سبز بنفشه» منتشر شد

«خودکار سبز بنفشه» منتشر شد

بنفشه نوید بهار است. وقتی در گوشه‌وکنار شهرهایمان می‌روید و سر از زمین در می‌آورد به ما می‌گوید بجنبید تا نوروز نرسیده کارهایتان را انجام دهید؛ با همان سه برگ کوچکش و بعضی‌وقت‌ها که پنج‌تایی می‌شود. حالا بنفشه ما که دخترکی است بسیار لطیف که نماد همه دخترکان ایران‌زمین است، خودکار سبزی دارد که محور همه شگفتی‌های داستان شده است.

بیشتربخوانید
مجموعه وقتی ما نیستیم، فصل نو، کتاب نو

فصل نو، کتاب نو

به گزارش روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان؛ در آیین رونمایی از کتاب‌های تازه منتشر شده اعضای این تشکل غیر دولتی، با عنوان «فصل نو، کتاب نو» مجموعه پنج جلدی «وقتی ما نیستیم» نوشته آویسا شریفی توسط سپیده نیک‌رو، منتقد و شاعر، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
خانم نویسنده به خوبی با مقوله طنز برای کودکان آشناست و به خوبی توانسته است از مرحله لذت‌بخشی و آموزش به کودکان گذر کند و هر دو را با هم در کارهایش لحاظ کند.

بیشتربخوانید
انتشار ۳ کتاب برای بچه‌ها

انتشار ۳ کتاب برای بچه‌ها

انتشار ۳ کتاب برای بچه‌ها در نشر میچکا
«آقا شیره کجا رفت؟» نوشته جعفر توزنده‌جانی به همراه ترجمه «این‌ که فقط یکی است!» نوشته تریسی کُردرُی و «هایدی حشره‌ ترکه‌ای» نوشته اُرا پارکِر منتشر شد.

بیشتربخوانید
ronamaei ketab chatri barye haniyeh mob1402.12.02

رونمایی از چتری برای هانیه

در آیین رونمایی از کتاب چتری برای هانیه، نوشته مرجان ظریفی نویسنده خوزستانی گفت: نشر میچکا از ناشران حرفه‌ای در حوزه کودک و نوجوان است که نویسنده برای کار کردن با این نشر باید به درجه خاصی از نویسندگی برسد.

بیشتربخوانید
خاطره مرهمی است برای اندوه

خاطره مرهمی است برای اندوه

کتاب‌های خوب و خواندنی مثل «آواز ذرّت‌ها» آغاز خوبی دارند. این نوع داستان‌ها از همان آغاز حرف مهمی را که قرار است بگویند با تو در میان می‌گذارند، نه این‌که هر چه در چنته دارند بگویند و تمام شوند. نه! بلکه حرف و نکته اصلی را که قرار است از طریق یک قصه بگویند از همان اول کتاب تقریباً برملا می‌کنند.خاطره مرهمی است برای اندوه

بیشتربخوانید