یک دقیقه صبر کن و یک مطلب بیشتر بخوان

اما مادر بزرگ بیتل به او گفت: آقای کالاورا، همین الان با تو می آیم، فقط یک دقیقه صبر کن خانه را یک بار جارو بزنم. پس از جارو زدن خانه مادر بزرگ گفت الان با تو می آیم فقط یک دقیقه صبرکن که دو قوری چای دم کنم، این سه کیلو ذرت را برای نان مکزیکی آسیاب کنم، این چهار تا میوه را قاچ کنم و … . آیا مادر بزرگ در پایان با آقای کالاورا خواهد رفت یا موفق خواهد شد تولد خود را با نوه هایش جشن بگیرد؟

متن خلاق و طنز آمیز کتاب «یک دقیقه صبر کن» به همراه تصاویری احساس بر انگیز و شاد، فضا و لحظه های لذت‌بخشی را برای مخاطبان فراهم می‌کند. در متن کتاب تنها به آمدن مهمانی بسیار لاغر اشاره می‌شود، اما در تصویر است که خواننده با یک اسکلت که نمادی از مرگ است، آشنا می‌شود.

مرگ آمده است تا مادربزرگ را با خود ببرد، اما مادربزرگ به این سادگی‌ها تن به رفتن نمی‌دهد و با زیرکی تمام او را در انتظار می‌گذارد و تا می‌تواند رفتن خود را به عقب می‌اندازد. او آنقدر این کار را با مهارت انجام می‌دهد که سرانجام مرگ نیز با او هم داستان شده و می‌رود تا سال آینده بازگشته و تولد مادر بزرگ را به همراه نوه‌هایش جشن بگیرد.

در این میان نویسنده اعداد یک تا ده (در ترجمه به دو زبان فارسی و انگلیسی) را نیز به کودکان به شکلی غیر مستقیم آموزش می‌دهد.

کتاب «یک دقیقه صبر کن» قابلیت بلندخوانی و تبدیل شدن به نمایشی خلاق را دارد.

درباره نویسنده کتاب «یک دقیقه صبر کن»

یویی مورالز در سال ۱۹۶۸ در خالاپای مکزیک به دنیا آمد. او یک رقصنده‌ی محلی و نیز عروسک‌ساز بود. در سال ۱۹۹۷ مجری برنامه‌ی کودک به زبان اسپانیایی در رادیو سانفرانسیسکو شد. سپس نقاشی از افسانه‌ها و اساطیر آمریکای لاتین را شروع کرد. در سال ۲۰۰۰ جایزه‌ی تصویرگری SCBWI را دریافت کرد. در سال ۲۰۰۳ اولین کتاب تصویرسازی شده‌ی او با عنوان Harvesting Hope نوشته‌ی کاتلین کرول جایزه‌های چایلد مگزین، اسکول لایبرری ژورنال و فهرست کتاب را دریافت کرد.

کتاب «یک دقیقه صبر کن» مورالز در سال ۲۰۰۴ جایزه‌های زیر را از آن خود کرد: برنده‌ی مدال پیورا بلپره، برنده‌ی آمریکاس بوک، برنده‌ی توماس ریورا، تقدیر شده در انجمن کتابداران آمریکا، تقدیر شده در اِسکول لایبرری ژورنال، تقدیر شده در فهرست کتاب و ناشران هفتگی

منبع: کتابک

خرید کنید

کتاب یک دقیقه صبر کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *