روی جلد خط سفید بین ما

درباره‌ی خط سفید بین ما

نگاه کودکان به جهان می‌تواند برای ما منشأ الهامات زیادی باشد تا بتوانیم به چیزهایی که به آن‌ها در زندگی روزمره عادت کرده‌ایم، دوباره فکر کنیم و از بسیاری از بن‌بست‌هایی که مثل یک سیاه‌چاله ما را گرفتار کرده‌اند، رها شویم. کودکان با نگاه متفاوت خود می‌توانند حتی در اداره‌ی بهتر جامعه‌ نقش داشته باشند. داستان خط سفید بین ما از ما می‌خواهد که درباره‌ی این موضوع خوب بیندیشیم.

بیشتربدانید »
چرا چکمه تانک شد؟

چرا چکمه تانک شد؟

اگر شرایط طوری باشد که بتوانیم «یک» کتاب را انتخاب کنیم و برای کودک مان بخوانیم تا او را در عین سادگی با پیچیدگی آشنا کنیم، فکر می کنم چرا؟ پیشنهاد خوبی باشد. زیرا می توانیم با خواندن این داستان و تمرکز بر تصاویر پرمغزش، تفکر را به او آموزش دهیم تا درک کند هر چیز پیچیده ای قابل تقسیم شدن یا تقلیل یافتن به امری ساده است و پس از آن است که راه حل ها خود را نشان می دهند.

بیشتربدانید »
شکل گیری ادبیات کودک در ایران

نهادهای تأثیرگذار در شکل‌گیری ادبیات کودک در ایران

به نظر شما ردیابی شکل‌گیری ادبیات کودک در ایران ما را به چه دورانی می‌رساند؟ ادبیات کودکی که امروز با آن آشنا هستیم، حاصل برخی رویدادهای تاریخی است؛  تأسیس مدارس نوین، ظهور نویسندگان آشنا به ادبیات مدرن، ترجمۀ آثار بین‌المللی ادبیات کودک به زبان فارسی، تشکیل مؤسسه‌ها و نهادهای فعال در زمینۀ کودکان.

بیشتربدانید »
آغاز ادبیات کودک در جهان

ادبیات کودک جهان از چه زمانی و در کجا آغاز شد؟

قصه‌گویی برای کودکان اتفاق جدیدی نیست. از دیرباز، قصه‌ها و متل‌هایی بوده که کودکان با آن‌ها سرگرم شوند، تعلیم ببینند و به خواب روند.
اما کتاب کودک چطور؟ انتشار کتاب کودک در ادبیات جهان از چه زمانی شروع شد؟ در کجا شروع شد؟ و از آن زمان تا امروز، کتاب کودک چگونه تغییر و تحول پیدا کرد تا به شکل امروزی رسید؟

بیشتربدانید »
انواع کتاب‌ کودک و نوجوان

۴ نوع کتاب‌ کودک و نوجوان را بهتر بشناسیم

می‌خواهید برای کودکتان کتاب بخرید و میان انواع کتاب‌ها سردرگم شده‌اید؟ برای آنکه کتاب مناسبی انتخاب کنید، ابتدا باید انواع کتاب کودک و نوجوان و کارکردشان را به خوبی بشناسید. بعد متناسب با نیاز کودکتان خرید کنید. در این مطلب می‌خواهیم چند نوع طبقه‌بندی از کتاب‌های کودک و نوجوان داشته باشیم، ویژگی‌های انواع کتاب‌ها را بررسی کنیم. پس از این مطلب، انتخاب و خرید کتاب کودک برایتان بسیار ساده‌تر خواهد شد؛ پس همراه ما باشید.

بیشتربدانید »
موضوع کتاب‌ های محبوب کودکان

موضوع کتاب های محبوب کودکان را بهتر بشناسیم

موضوع کتاب‌ های محبوب کودکان کدام است؟ وقتی می‌خواهیم برای کودکمان کتاب تهیه کنیم، معمولاً به این فکر می‌کنیم به چه کتاب‌هایی نیاز دارد و چه چیزهایی یاد می‌گیرد. اما کودک کتابی را می‌خواند و از آن تأثیر می‌پذیرد که به آن کتاب علاقه نشان دهد و با آن ارتباط برقرار کند، یعنی آن کتاب را دوست داشته باشد. در این مطلب می‌خواهیم شما را با موضوعات کتاب‌های محبوب کودک آشنا کنیم.

بیشتربدانید »