پس از پایان داستان، در انتهای کتاب، مراحل تولید کاموا از پشم گوسفند به تصویر کشیده شده است. «شلی، گوسفند پشمالو» کتابی درباره‌ی بخشندگی، به اشتراک گذاشتن، رشد شخصیتی و تبدیل شدن به فردی بهتر، دلبستگی و مراحل تولید کاموای پشمی است!

کنیستر نام مستعار لودگر یوخمن Ludger Jochmann، نویسنده‌‌ی آلمانی است که اولین کتاب کودک خود را در سال ۱۹۹۲ منتشر کرد. او تاکنون بیش از ۵۰ کتاب برای کودکان نوشته است. کنیستر برای بزرگسالان نیز می‌نویسد. او پیش از نویسندگی معلم بوده و در زمینه تئاتر کودکان نیز فعالیت می‌کرده است. کنیستر در زمینه تولید مجموعه‌های تلویزیونی، بازی‌های کامپیوتری و فیلم‌های سینمایی نیز فعالیت می‌کند.

ایو تارلت، تصویرگر پر سابقه‌ای است که تا کنون بیش از ۱۵۰ کتاب برای کودکان تصویرگری کرده است.

تصاویر و شخصیت‌های کتاب دوست داشتنی هستند و متن کتاب روان است.

کتاب «شلی، گوسفند پشمالو» برای بلندخوانی و یا اجرای نمایشنامه مناسب است. پس از خواندن کتاب می‌توانید کودکان را به بازدید کارگاه‌‎های تولید محصولات پشمی مانند نمد ببرید یا یک پوستر تصویری از مراحل تبدیل پشم به کاموا و تولید محصولات پشمی تهیه کنید.

برگزیده‌ی از این کتاب

زیبایی در دوست داشتن است

فصل پشم چینی است. هنوز نوبت شلی جوان نرسیده است.او تا زمانی که پشم‌هایش به اندازه‌ی کافی بلند شوند به گشت و گذار می‌رود. در طول سفر،با حیواناتی برخورد می‌کند که خیلی از پشم او تعریف می‌کنند. موشی که از سرما می‌لرزد، لیسه‌ی بی‌پناه، گوزن، مار و…. همه می‌خواهند شلی کمی از پشم‌های گرم ونرمش را به آن‌ها بدهد؛اما هر چه پشم‌های شلی پرپشت می‌شود و حیوانات بیشتر از او تعریف می‌کنند،او مغرورتر می شود و به این ترتیب،پشم هایش بلند و بلندتر می شوند تا اینکه جلو دیدش را می گیرند و یک روز سرش به درخت می خورد.

در پایان ،پیش از آنکه پشم های قشنگش برای همیشه جلوی چشم ها و قبلش را بگیرد،حرف های جغد دانا نظر او را عوض می کند و او از پشم هایش به حیوانات می دهد.

این کتاب تصویرهای زیبایی دارد و در دو صفحه ی پایانی به شکل تصویری ،روند پشم از گوسفند تا کاموا ،با تصاویری بامزه ترسیم شده است که به شناخت بیشتر بچه ها از این حیوان مفید و دوست داشتنی کمک می کند.این کتاب با رعایت حقوق معنوی اثر به چاپ رسیده است.

منبع: کتابک

برای خرید کتاب شلی، گوسفند پشمالو کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *