اسون نوردکوییست

حدود هفتاد سال پیش در هلسینبورگ سوئد به دنیا آمدم. از همان اول عاشق نقاشی بودم؛ انواع طرح‌ها و نقش‌ها را روی دیوار می‌کشیدم، اما مادرم... خیلی از آن‌ها استقبال نمی‌کرد! 
توی مدرسه هم نقاشی‌های زیادی می‌کشیدم، البته این بار روی نیمکت. اما مدیرمان هم مثل مادرم... خیلی از آن‌ها استقبال نمی‌کرد!
نه! خیال نکنید مشکل از محل نقاشی بود، چون بعدها کلی هم روی کاغذ و مقوا کشیدم، اما هیچ هنرستانی هم مثل مدیر مادرم... خیلی از آن‌ها استقبال نکرد!
برای همین، مجبور شدم به جای نقاشی، به سراغ معماری بروم. اما بعد از تمام شدن درسم دوباره رفتم سراغ نقاشی. آن‌قدر کشیدم و کشیدم تا بلاخره از نقاشی‌هایم استقبال کردند.
37 سالم بود که برای اولین بار برنده‌ی یک جشنواره‌ی نقاشی شدم؛ جشنواره‌ی تصویرگری کتاب کودک. این‌طوری شد که شروع کردند به استقبال از من و توانستم اولین کتابم را با دو شخصیت بامزه به اسم پتسون و فیندوس چاپ کنم.
بعد از آن، چند کتاب دیگر هم چاپ کردم، اما متأسفانه باز هم با مشکل استقبال روبه‌رو شدم.
برای همین تصمیم گرفتم دوباره بروم سراغ پتسون و فیندوس.
آن‌قدر از این دو تا شخصیت بامزه کتاب چاپ کردم که حالا توی دنیا مشهور شده‌اند و دوتایی کلی سفر رفته‌اند؛ حتی به کشور‌هایی که خودم تا حالا آن‌ها را ندیده‌ام!
 

برو به بالا

همه کالاها و خدمات اين فروشگاه حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه و فعاليت هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مبتکران می باشد